Connect with us

Haberler

The Adventures of Tintin 2 Ne Durumda?

Published

on

Steven Spielberg’in suç teşkil edecek kadar az ilgi gören Tintin’in Maceraları filminin 2011’de vizyona girmesinin üzerinden on yıldan fazla bir zaman geçmesine rağmen  Hergé’nin sevilen karakterinin hayranları bir devam filmi görüp görmeyeceklerinihala merak ediyor. 2011 Yapımında Kaptan Archibald Haddock ve Sir Francis Haddock’u seslendiren Andy Serkis, Tintin yapımcısı Peter Jackson’ın hala Kaptan Haddock ve Tintin dinamik ikilisini içeren başka bir film üzerinde çalıştığını söylüyor. Ekim 2011’de Peter Jackson, Tintin’in Maceraları 2’yi yöneteceğini söyledi. Ancak, proje hakkındaki sessizlik o zamandan beri sürüyor.

Aslında Steven Spielberg, The Adventures of Tintin 2’yi 2015’te yayınlamak istiyordu fakat efsanevi film yapımcısının / yönetmenin başka planları da vardı. Spielberg, 2011 yapımı animasyon filmin devamı niteliğindeki filmin Tenten destanındaki iki kitabı uyarlayacağını söylemişti. Senarist Anthony Horowitz’in bir senaryo üzerinde çalıştığı ancak 2018’de projeden ayrıldığı bildirildi. Jackson ve Spielberg ise devam filmi için henüz yeni bir yazar açıklamadı.

The Adventures of Tintin 2’ye dair umutlar azalmaya devam ederken,  Annecy Animasyon Festivali’nde Serkis’i yakalayan Fransız gazeteci Alexandre Loos’un sayesinde filme dair yeni bir güncelleme geldi . Serkis’e göre Peter Jackson “kesinlikle hala üzerinde çalışıyorum” derken Tenten’in devam filminden bahsediyor .

The Adventures of Tintin hala inanılmaz derecede iyi. Orijinal filmin yaratıcı ekibi absürd; Spielberg yönetiyor, Jackson yapımcılığını üstleniyor ve Edgar Wright ile Steven Moffat ikilisi senaryoyu birlikte yazıyor. Animasyon harikasında Tenten’i seslendiren Jamie Bell, Kaptan Haddock olarak Andy Serkis, Sakharine olarak Daniel Craig, Thompson olarak Simon Pegg, Thomson olarak Nick Frost, Silk olarak Toby Jones ve daha fazlası yer alıyor. Film gizemli, aksiyon dolu, harika bir animasyona sahip ve kaynak materyalin ruhuna sadık kalıyor.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir