Connect with us

Haberler

Linklater ve Hawke’dan Yeni İşbirliği, Blue Moon

Published

on

Deadline’ın haberine göre Ethan Hawke, Rodgers & Hart (Rodgers ve Hart, Amerikalı şarkı sözü yazarı Lorenz Hart ve besteci Richard Rodgers’ın sanat ortaklığına verilen isimdir. 1919’dan Lorenz Hart’ın öldüğü 1943 yılına kadar birlikte 28 müzikal bestelemiş ve 500’den fazla şarkı yazmışlardır) ekibinden Lorenz Hart’ın son günlerini konu alan Blue Moon adlı dramada Richard Linklater ile bir kez daha bir araya gelmeye hazırlanıyor .

Blue Moon’da Hawke’nin yanı sıra Margaret Qualley ( The Substance ), Bobby Cannavale ( Ezra ) ve Andrew Scott ( Ripley ) da yer alacak . Çekimler bu yaz Dublin, İrlanda’da başlayacak. Sony Pictures Classics, senaryosunu Robert Kaplow’un yazdığı projenin dünya çapındaki haklarını satın aldı.

Linklater bir açıklamasınds “Robert, Ethan ve ben bu hikayeyi on yıldan uzun süredir geliştiriyoruz ve bunu hayata geçirme zamanının gelmesinden dolayı heyecanlı ve minnettarız.” dedi. Sony Pictures Classics’in bir sözcüsü de: “Neredeyse bir yıl önce Rick, Ethan ve John, Robert Kaplow’un muhteşem senaryosu Blue Moon ile bize ulaştılar . Sonraki aylarda filmi bir araya getirmelerine yardımcı olmak inanılmaz derecede heyecan vericiydi ve şimdi, yapımın eşiğindeyken, bu muhteşem oyuncu kadrosu ve ekiple ve Rick’in dümende olmasıyla, sonunda filmi duyurmaktan ve filmi izleyicilere sunmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Linklater, Blue Moon’u yönetmenin yanı sıra Mike Blizzard ve John Sloss’la birlikte filmin yapımcılığını da üstlenecek.

Blue Moon, Richard Linklater ve Ethan Hawke arasındaki dokuzuncu iş birliği. İşe Before Sunrise ile başlayan ikili The Newton Boys, Waking Life, Tape, Before Sunset, Fast Food Nation, Before Midnight ve Boyhood’da birlikte çalıştı.

Kaynak: Deadline

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir