Connect with us

Sine Muhabbet

Harrison Ford ve Ridley Scott Gerginlği…

Published

on

Harrison Ford, Blade Runner için anlaşma sağladığında Star Wars ve Raiders of the Lost Ark filmlerini zaten çekmişti. Bu filmler sayesinde şöhret sağlamış ve yıldız kategorisine girmişti.

Fakat Blade Runner’ın çekimlerinin başlamasından itibaren Ford yönetmen Scott’ın karakter için planladığı şapkayı giymeyi reddetti ve aralarında bir gerilim oluştu.

Şapka; Indiana Jones’un şapkasına benziyordu ve Ford, önceki rolünden bu kadar tanınabilir bir objeyi tekrar kullanmak istemiyordu.

Ridley Scott aktörün film için belirli bir görünüme sahip olmasını kesinlikle istediği için, Ford kendisinden habersizce saçını kestirmeye gitti ve berberden modern bir kesim istedi.

Filmde görülen saç stiliyle geri döndüğünde Ridley Scott mutsuzdu. Bu görünüşten nefret etti. Ama değiştirmek için çok geçti. Bunu kabullenmek zorunda kaldı.

İki isim arasındaki ilişki kötü bir başlangıç yapmıştı.

Sonrasında süre gelen uzun ve zor çekimler ise ikisi arasındaki gerilimi iyice arttırdı.. Ridley Scott çok direktifti ve yıldızının önerilerini dinlemiyordu. Harrison Ford ise pek esnek değildi.

Sonunda, Harrison Ford bu çekimlerden o kadar nefret etti ki, yaklaşık 25 yıl boyunca film hakkında herhangi bir röportajda konuşmayı reddetti.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir