Connect with us

Haberler

Dumbo Tim Burton’ın Disney İle Son Filmi Olabilir

Published

on

Yönetmen Tim Burton, Dumbo’nun canlı aksiyon versiyonunun muhtemelen Disney için yapacağı son film olacağını paylaştı.

Deadline’ın haberine göre Burton, Prix Lumière ödülünü aldığı Fransa’nın Lyon kentindeki Lumière Festivali’nde düzenlediği basın toplantısında bu konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Burton’ın kariyeri, şirketin onu CalArts’taki Celery Monster çalışmasıyla fark etmesinin ardından Disney’de başladı. Animatör çıraklığı ile başlayıp ve efsane yönetmenlerden biri olmanın yolu bu şekilde açıldı.

Burton:
“Benim geçmişim orada başladı. Oradaki kariyerim boyunca defalarca işe alındım ve kovuldum. Dumbo ile ilgili olan şey ise, artık Disney günlerimin bittiğini düşünüyorum. Dumbo’ya dönüştüğümü, bu korkunç büyük sirkte çalıştığımı ve bu ayrılığa ihtiyacım olduğunu fark ettim. Yani bu film aslında belli bir düzeyde otobiyografik.”

Burton ayrıca Disney’in nasıl fazlaca “homojenleştiğini” ve MCU’da bir film yaratma davetinin bile “sadece bir evrenle başa çıkabileceği” düşünüldüğü için onu geri getirmeye yeterli olmayacağını da belirtti. Ayrıca ekledi “Çok homojenleştirilmiş, çok konsolide hale geldi. Farklı şeyler yaratmak için çok daha az yer var.”

Yakın ve tahmin edilebilir bir gelecekte Disney ile çalışmayacak gibi gözükse de hayranları onun son projesi Wednesday’i 23 Kasım’da Netflix’te izleyebilecek.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir