Connect with us

Haberler

Netflix Bünyesinde Yeni Bir Oyun Stüdyosu Açıyor

Published

on

Netflix ufak adımlarla giriştiği oyun sektöründe kararlı olduğunu Güney California’da yeni bir oyun stüdyosu açarak gösterdi.

TechCrunch‘ın haberine göre; Netflix’in Oyun Bölümü Başkan Yardımcısı Mike Verdu, yeni stüdyonun başında Blizzard’ın eski başkan yardımcısı ve Overwatch’ın patronu Chako Sonny’nin yer alacağını söyledi.

Verdu, Sonny ile ilgili yaptığı açıklamada “Her şeyi yapabilirdi ama buraya gelmeyi seçti,” dedi. “Gerçekten uzun vadede ve doğru nedenlerle içinde olduğumuza dair bir his olmadıkça, oyundaki bir sonraki büyük şeyi inşa etmek için kuruluşunuza böyle insanların gelmesini sağlayamazsınız.”

Online streaming devi Netflix oyun sektöründeki yerini artırmak istiyor, hatta kendi cloud gaming hizmetini oluşturması dahi ihtimaller arasında.

Verdu, “Bu bir katma değer. Sizden konsolunuzu bırakıp onun yerine Netflix Oyun Servisi’ne abone olmanızı istemiyoruz. Tamamen farklı bir iş modeli. Zaman içinde nerede olursanız olun oyun oynamanın bu kadar doğal bir yol haline gelmesini sağlayacağımıza dair umutumuz var.”

Netflix bir süredir oyun denemeleri yapıyor olsa da, Netflix abonelerinin yüzde birinden daha azının oyunlarını gerçekten oynadığı görülüyor.

Şu anda Netflix üzerinden indirilebilecek 35 adet oyun var ve Stranger Things gibi orijinal IP’lere dayalı olanlar ve Spongebob Squarepants gibi lisanslı oyunlar da dahil olmak üzere 55 tane daha yolda. Netflix’in yeni stüdyosunun ilk olarak hangi oyunu üreteceği henüz belli değil.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir